• Przechowalnia 0
 • 20000 szt, A3 Ulotka, papier offset 90 g

  Netto: 1,836,78 zł
  Brutto: 2,259,24 zł

  Wysyłka: Brak informacji
  Produkt dostępny
  Waga:0.00 kg
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  wysyłka:
  ilość stron:

  Ilość:pakiet

   

  Jakie pliki przyjmujemy do druku?

  Wymagany formatem pliku do druku jest PDF wygenerowany przy użyciu profesjonalnego programu do grafiki komputerowej (przede wszystkim programy pakietu Adobe oraz Corel Draw)

  W parametrach zapisu pliku PDF należy pamiętać o ustawieniu wysokiej rozdzielczości (zalecamy 300ppi), kolorystyki na CMYK, i zachowaniu spadów z dokumentu.

  Przyjmujemy również do druku spłaszczonych map bitowych (np. .tiff)
  Mapy bitowe (np. zdjęcia) umieszczone w projekcie powinny mieć rozdzielczość 300dpi. W przeciwnym razie na wydruku mogą być widoczne charakterystyczne piksele.

  Czarne tekst powinny mieć wyłącznie jedną składową kolorystyczną (100%K), teksty które zawierają więcej niż jedną składową mogą spowodować problemy z tzw. pasowaniem druku (równym nakładaniem się farb drukarskich), co może skutkować rozmyciem kształtu liter.

  Najmniejsze dopuszczalne teksty to 5 punktów dla tekstów czarnych i 7 punktów dla tekstów kolorowych.

  Należy unikać drobnych tekstów w tzw. kontrze (np. białych tekstów na czarnym tle), jeżeli jednak występują w projekcie, koniecznie muszą być w postaci obiektów wektorowych.

  Czarne testy niewielkich rozmiarów są zdecydowanie bardziej czytelne od tekstów szarych. Skala szarości uzyskiwana jest w poligrafii rastrowaniem obrazu co w przypadku niewielkich liter wpływa na ostrość ich krawędzi.

  W opcjach zapisu PDF-a należy koniecznia zaznaczyć opcję „osadź czcionki w dokumencie” („embed fonts in document”) lub zamienić je na krzywe przez zapisaniem do PDF-a (convert to curves).

  UWAGA: pliki programów biurowych (np. Ms Word, Power Point) i PDF-y zapisane z tych programów technicznie nie nadają się do profesjonalnego druku i mogą jedynie pełnić funkcję wzoru do wykonania profesjonalnego projektu w naszym studiu grafiki.

  Jaki system kolorów powinien mieć plik-projekt?

  Drukujemy a pomocą czterech farb drukarskich (CMYK). Tym samym jednostronny kolorowy projekt określa się jako 4x0, a dwustronny 4x4.

  Do druku przeznaczone są wyłącznie pliki z grafikami w trybie kolorystycznym CMYK. Przygotowując projekt należy tryb wszystkich grafiki zamienić z RGB na CMYK (w projekcie lub podczas eksportu).

  Należy pamiętać, iż nieskalibrowany monitor, a także zwykła drukarka nie przedstawia kolorów w sposób wiarygodny.

  Spady oraz marginesy jakie powinien mieć plik

  W każdej kategorii produktu w opisie podana jest wielkość spadów jakie trzeba uwzględnić. Jeśli projekt zawiera elementy lub tła umieszczone do samej krawędzi publikacji elementy te nie mogą kończyć się równo z linią cięcia, tylko wykraczać poza nią tak, by mogły być odcięte (pozwala to uniknąć białej obwódki wokół gotowej pracy w przypadku nieprecyzyjnego jej obcięcia).

  Ważne elementy, tzn. teksty, logotypy etc. powinny być odsunięte od linii cięcia na odległość o ok. 3mm. Wykluczy to ryzyko „przycięcia” tych elementów, a poza tym umiejscowienie takich elementów blisko krawędzi strony jest zazwyczaj mało estetyczne.

  UWAGA! Przed zapisaniem pliku zawsze sprawdź

  • czy wymiary projektu są zgodne ze złożonym zamówieniem
  • czy wszystkie grafiki zostały zamienione na CMYK
  • na każdej stronie pracy są poprawne spady
  • grafiki mają rozdzielczość 300 dpi
  • warstwy dokumentu są spłaszczone
  • fonty zamienione są na krzywe (ew. można je osadzić w dokumencie podczas zapisywania)
  • projekt nie zawiera białych obiektów nadrukowanych
  ...jest pusty

  Znajdziesz nas:
  featured_facebook
  Szybki kontakt
   +48 606 684 460

   +48 608 482 117

  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.